Poznaliśmy Laureata konkursu „Zaradny, Innowacyjny, Przedsiębiorczy PDF Drukuj
Czwartek, 28 Listopad 2019 12:08

Nagroda Złotego Lamparta Starosty Lubartowskiego Znamy już laureata Nagrody Złotego Lamparta Starosty Lubartowskiego przyznawanej w konkursie „Zaradny, Innowacyjny, Przedsiębiorczy”. Zwycięzcą XII edycji konkursu zastało Gospodarstwo Ekologiczne „U Pana Sowa” - Bożena i Sławomir Fiutka z Brzostówki. Statuetkę Złotego Lamparta z rąk Starosty Lubartowskiego – Ewy  Zybały, na uroczystej gali odebrali Państwo Bożena i  Sławomir Fiutka.

Finałowa Gala konkursu odbyła się w środę, 27 listopada w Sali Rycerskiej Starostwa Powiatowego w Lubartowie. Organizowany już od 12 lat konkurs skierowany jest do przedsiębiorców oraz producentów rolnych, którzy przyczyniają się do rozwoju gospodarczego oraz promocji naszego powiatu.

Wśród gości Gali honorowe miejsca zajęli przedsiębiorcy z terenu naszego powiatu, bo to właśnie im poświęcona była uroczystość. Zebranych w Sali Rycerskiej Starostwa Powiatowego, krótkim wystąpieniem, przywitał gospodarz, jednocześnie patron konkursu i fundator nagrody Złotego Lamparta – Starosta Lubartowski – Ewa Zybała.

Pozostawiając gości w napięciu przed ogłoszeniem wyników, swoje wystąpienie pt. „Ostatnie i bieżące zmiany w prawie pracy” przedstawił Pan Wojciech Dyląg– prawnik, publicysta, doradca zawodowy obecnie rzecznik Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Przed samym ogłoszeniem wyników od tematu biznesu oderwał gości recital wychowanków Powiatowego Młodzieżowego Domu Kultury w Lubartowie w wykonaniu duetu Gabriela Bartoszek – wokal i Karol Kozak – akordeon.

W końcu nadeszła chwila, na którą wszyscy czekali. Wśród 5 kandydatów do nagrody, zwycięzca był tylko jeden. Werdykt Kapituły odczytał Starosta Lubartowski Ewa Zybała. Kapituła Nagrody Złotego Lamparta Starosty Lubartowskiego na posiedzeniu w dniu 30 października 2019 r. w drodze tajnego głosowania wybrała Laureata XII edycji konkursu „Zaradny, Innowacyjny, Przedsiębiorczy”, którym jest Gospodarstwo Ekologiczne „U Pana Sowa” -  Bożena i  Sławomir Fiutka.

Pozostałych czterech kandydatów otrzymało wyróżnienie w konkursie. Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy
i zapraszamy za rok na XIII edycję konkursu.

Wyróżnieni przedsiębiorcy:

1.    Gospodarstwo Ekologiczne – Tomasz Grela ( Gmina Kamionka)
2.    Transport Towarów Handel Artykułami Przemysłowymi – Andrzej Gomuła (Gmina Michów)
3.    Restauracja Młyn – Andrzej Piskorski (Gmina Michów)
4.    Wolco Sp. z o.o. (Gmina Miasto Lubartów)

Serdecznie gratulujemy !

P. Urbaś