Nowe karetki w Lubartowie, Kocku i Ostrowie Lubelskim PDF Drukuj
Środa, 17 Czerwiec 2020 13:58

karetkiSPZOZ w Lubartowie wziął w leasing trzy karetki wraz z najnowocześniejszym, specjalistycznym sprzętem medycznym m.in. z respiratorami transportowymi, defibrylatorami, urządzeniami przenośnymi do mechanicznej kompresji klatki piersiowej.
Łączna wartość karetek wraz z wyposażeniem to ponad 2,5 miliona złotych. Fabrycznie nowe Mercedesy Sprintery zostały wzięte w leasing na 5 lat, z możliwością późniejszego wykupu.

Zakupione auta to jeden ambulans typu P (podstawowy) – przystosowany do obsługi co najmniej dwóch ratowników medycznych i wykorzystywany do sytuacji takich jak: wypadki, urazy i zachorowania, oraz dwa ambulanse typu S (specjalistyczne) – wyposażone w najbardziej zaawansowaną aparaturę medyczną, w których częścią załogi jest dodatkowo lekarz.

Ambulans typu P przeznaczony jest do Ostrowa Lubelskiego, natomiast jedna z karetek specjalistycznych będzie stacjonowała w Kocku, druga zostanie Lubartowie.

Karetki są w kolorze żółtym, ponieważ ta barwa będzie obowiązkowa za kilka lat dla wszystkich karetek systemowych w kraju.

Podczas prezentacji karetek Michał Krawczyk – koordynator Ratowniczych Zespołów Wyjazdowych wyraził swoje zadowolenie - Jest to bardzo dobra inwestycja. Pogotowie będzie w posiadaniu nowego sprzętu, który jest gwarancją niezawodności i posłuży na wiele lat.

Autor SPZOZ w Lubartowie