Premier Mateusz Morawiecki spotkał się z mieszkańcami powiatu lubartowskiego PDF Drukuj
Wtorek, 30 Czerwiec 2020 14:17

Premier RP w LubartowieDziś Premier RP – Mateusz Morawiecki po raz kolejny odwiedził Lubartów. Celem jego wizyty było wręczenie promes dla samorządowców z Funduszu Inwestycji Lokalnych oraz spotkanie z mieszkańcami naszego powiatu. Łączne środki przeznaczone z tego tytułu dla samorządów z terenu powiatu lubartowskiego to prawie 22,5 mln zł. Premier w swoim wystąpieniu zwrócił uwagę na to, że to właśnie samorządy lokalne, aby mogły się dalej skutecznie rozwijać potrzebują wsparcia ze strony państwa. „Nie chcemy rewolucji obyczajowych, światopoglądowych. Chcemy współpracy dla dobra wszystkich mieszkańców” - powiedział Mateusz Morawiecki mówiąc o wizji rządu na najbliższe lata. Prezes Rady Ministrów wielokrotnie podkreślał, że najważniejszy jest rozwój Polski oparty na współpracy i wiarygodności.

Po przemówieniu Premiera głos zabrała Starosta Lubartowski – Ewa Zybała. Wskazując na znajdującą się na placu karetkę współfinansowaną przez Prezesa Rady Ministrów, podziękowała za zaangażowanie Polskiego Rządu w rozwój lokalnych samorządów. Starosta Lubartowski podkreśliła również, że skala obecnie przeznaczanych środków na rozwój samorządów jest bezprecedensowa.

Podczas swojego wystąpienia, Premier RP zwrócił również uwagę na walory turystyczne Powiatu Lubartowskiego podkreślając jednocześnie, że "cała Polska powinna o nich usłyszeć”. Po wręczeniu Staroście, Burmistrzom oraz Wójtom symbolicznych czeków, Mateusz Morawiecki rozmawiał z zebranymi mieszkańcami.