Mateusz Domański z Zespołu Szkół w Ostrowie Lubelskim stypendystą Prezesa Rady Ministrów PDF Drukuj
Wpisany przez Krzysztof Onyszko
Poniedziałek, 21 Listopad 2011 08:07

„Jesteście wizytówką Waszej szkoły, ale też nadzieją rodziców, przyjaciół, nauczycieli- nas wszystkich. Waszą siłą są wasze umiejętności, zdolności oraz wiedza. To stypendium jest wyrazem tego, że zostaliście docenieni”. Tymi słowami Wojewody  Lubelskiej – Henryki Strojnowskiej rozpoczęła się uroczystość wręczenia dyplomów stu czterdziestu siedmiu stypendystom Prezesa Rady Ministrów oraz ośmiu stypendystom Ministra Edukacji Narodowej.

Wydarzenie to miało miejsce 17 listopada o godz. 10.00 w Sali Błękitnej Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego. W tym dniu odznaczeniami państwowymi za Długoletnią Służbę wyróżnieni zostali również wybrani nauczyciele.
Ciepłe słowa do stypendystów, ich rodziców i nauczycieli skierował również Krzysztof Babisz – Lubelski Kurator Oświaty oraz Krzysztof Żuk – Prezydent Lublina.  Stypendia Prezesa Rady Ministrów przyznaje się tylko jednemu uczniowi danej szkoły, której ukończenie umożliwia uzyskanie świadectwa dojrzałości. Kandydat powinien otrzymać promocję z wyróżnieniem. Uzyskać przy tym najwyższą w danej szkole średnią ocen lub wykazywać szczególne uzdolnienia  w co najmniej jednej dziedzinie wiedzy, osiągając w niej najwyższe wyniki, a w pozostałych - wyniki, co najmniej dobre.
Jest mi niezmiernie miło, że zostałem w ten sposób wyróżniony i mam nadzieję, że to wydarzenie będzie dla mnie motywacją do pogłębiania swojej wiedzy i osiągania dalszych sukcesów.

Tekst: Mateusz Domański, uczeń Zespołu Szkół w Ostrowie Lubelskim