Złoty Lampart Starosty Lubartowskiego dla Spółdzielni Mieszkaniowej w Lubartowie PDF Drukuj
Środa, 05 Listopad 2014 16:16
Znamy już laureata tegorocznej Nagrody Złotego Lamparta Starosty Lubartowskiego przyznawanej w konkursie Zaradny Innowacyjny Przedsiębiorczy. Zwycięzcą VII edycji konkursu została Spółdzielnia Mieszkaniowa w Lubartowie. Honorową nagrodę - statuetkę Złotego Lamparta - z rąk Starosty Lubartowskiego Fryderyka Puły odebrał dziś w trakcie uroczystej gali, prezes Spółdzielni Jacek Tomasiak.

Nagroda Złotego Lamparta przyznawana jest tym przedsiębiorcom, producentom rolnym, producentom żywności, którzy w znaczący sposób przyczyniają się do rozwoju gospodarczego oraz promocji powiatu lubartowskiego. Co roku konkursowi towarzyszą emocje. Nie inaczej było w trakcie dzisiejszej uroczystości. W tym roku do nagrody zgłoszonych było 9 kandydatów: Ekologiczna Plantacja Borówki Amerykańskiej w Ochoży Polana sp. z o.o., Handel Artykułami Przemysłowymi Sławomir Ziębowicz, Spółdzielnia Mieszkaniowa w Lubartowie, Krzysztof i Izabela Soska prowadzący gospodarstwo ekologiczne, Gospodarstwo Agroturystyczne „CICHOSZA” Joanna Firgolska, Piekarnia Bigoraj-Jeżowski, P.H.U. „Witek” s.c. Maria i Waldemar Witek, Spółdzielnia Socjalna „INTEGRACJA”, Zakład Wyrobów Betonowych LEWTAK s.c. Rozstrzygnięcie poznaliśmy dzisiaj w trakcie uroczystej gali zorganizowanej w sali rycerskiej Starostwa Powiatowego w Lubartowie. Zanim podany został werdykt Kapituły Nagrody przedstawione zostały sylwetki wszystkich kandydatów oraz prezentacja na temat roli samorządu powiatowego w rozwoju przedsiębiorczości. Zaproszeni goście mieli również okazję wysłuchać koncertu kwartetu smyczkowego.

Poniżej przedstawiamy sylwetkę laureata:

Spółdzielnia Mieszkaniowa w Lubartowie powstała w 1960 r. Obecnie posiada 288 364 m2  terenu, na którym znajdują się 93 budynki mieszkalne oraz 6 budynków z ok. 40 lokalami użytkowymi. Na przestrzeni lat 2007 – 2014 wykonano kompleksową termomodernizację 67 budynków mieszkalnych na kwotę 16 mln zł. W ubiegłym roku Spółdzielnia otrzymała dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego w wysokości niemal 12 mln zł. (całkowita wartość inwestycji wyniosła prawie 20 mln zł) na realizację 2 projektów rewitalizacji swoich zasobów mieszkaniowych na osiedlach 1-go Maja, Zacisze, Lubelskiej, Cicha i Orlicz-Dreszera, w ramach których wykonano remont infrastruktury drogowej polegający na przystosowaniu dróg do wymogów przepisów przeciwpożarowych, wykonano remont chodników i ciągów pieszo-jezdnych, parkingów, kanalizację teletechniczną oraz rewitalizację zieleni. Spółdzielnia jest również operatorem dostarczającym usługi telekomunikacyjne. Swoje usługi świadczy na terenie miasta Lubartów i gminy Lubartów.

Autor: Jolanta Skiba
Foto: Witold Białek