Poznaliśmy Laureata konkursu „Zaradny, Innowacyjny, Przedsiębiorczy” PDF Drukuj
Piątek, 12 Październik 2018 09:19

Konkurs „Zaradny, Innowacyjny, Przedsiębiorczy”Znamy już laureata Nagrody Złotego Lamparta Starosty Lubartowskiego przyznawanej w konkursie „Zaradny, Innowacyjny, Przedsiębiorczy”. Zwycięzcą XI edycji konkursu zastało Przedsiębiorstwo Handlowe AKAN s. c. Anna i Krzysztof Niziołek z Lubartowa. Statuetkę Złotego Lamparta z rąk Starosty Lubartowskiego - Fryderyka Puły, na uroczystej gali odebrała Kamila Niziołek-Duda .

Tradycyjnie już od ponad dekady jesienią organizowany jest konkurs dla firm funkcjonujących na terenie Powiatu Lubartowskiego. Wśród zaproszonych gości honorowe miejsca zajęli przedsiębiorcy z terenu naszego Powiatu, którzy zostali zgłoszeni do XI edycji konkursu. Wszystkich zebranych na Sali Rycerskiej Starostwa Powiatowego przywitał - Starosta Lubartowski - Fryderyk Puła.

Obecny na wydarzeniu Wicemarszałek Województwa Lubelskiego - Grzegorz Kapusta, dziękując za zaproszenie przypomniał także o działalności Zarządu, które skierowane są do przedstawicieli biznesu.

Państwo pewnie wiecie o inicjatywie Zarządu Województwa skierowanej właśnie dla biznesu. Mam tu na myśli cykl spotkań pod nazwa Biznes Lubelskie - Konferencje organizowane dla mikro, małych i średnich przedsiębiorców z województwa lubelskiego. W tym roku odbyły się już 24 spotkania. Jesteśmy w trakcie kolejnego cyklu spotkań skierowanych dla mikro przedsiębiorców. Spotkania mają na celu m.in.  pokazanie dobrych praktyk sprzyjających rozwojowi przedsiębiorczości - mówił Wicemarszałek Województwa Lubelskiego - Grzegorz Kapusta.

Werdykt z tajnego głosowania Kapituły Konkursu odczytał tradycyjnie Przewodniczący Kapituły Nagrody Złotego Lamparta Starosta Lubartowski - Fryderyk Puła.

Kapituła Nagrody Złotego Lamparta Starosty Lubartowskiego na posiedzeniu w dniu 2 października 2018 roku w drodze tajnego głosowania wybrała Laureata XI edycji konkursu „Zaradny, Innowacyjny, Przedsiębiorczy”, którym jest Przedsiębiorstwo Handlowe AKAN s.c. Anna i Krzysztof Niziołek.

Pozostałych pięciu przedsiębiorców zgłoszonych do konkursu otrzymało specjalne wyróżnienia kapituły.

Wyróżnieni przedsiębiorcy:

1.    MŁYN FLOREK - Michał Florek z Woli Sernickiej (Gmina Serniki).

2.    PIOTR-POL -  Masarnia Piotr Duda w Krasnem (Gmina Uścimów).

3.    Przedsiębiorstwo Robót Drogowych S.A. w Lubartowie przy ul. Krańcowej w Lubartowie

4.    ROLNEX Hurt Detal Anna Reszka z Łucka Kolonia (Gmina Lubartów)

5.    Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna z Michowa (Gmina Michów).

Serdecznie gratulujemy !

K. Onyszko [IRE]

Sylwetka Laureata:

Przedsiębiorstwo Handlowe Akan to rodzinna firma działająca na terenie powiatu Lubartowskiego od 1992 roku.
W ramach prowadzonej działalności gospodarczej został stworzony Kompleks Motoryzacyjny AKAN świadczący na rzecz społeczności lokalnej bogaty wachlarz usług.

Oferta usług:
1. Okręgowa stacja kontroli pojazdów oferująca pełny zakres usług badań technicznych.
2. Szeroki wachlarz napraw samochodowych.3. Usługi wulkanizacyjne.
4. Naprawy i okresowe przeglądy klimatyzacji samochodowych wszystkich marek.
5. Kompleksowe usługi tokarsko - szlifierskie.
6. Sklep motoryzacyjny oferujący części zamienne i akcesoria do samochodów.
7. Profesjonalne usługi AUTO - detailingu.
8. Ekstrakcyjne czyszczenie tapicerki.
9. Renowacja lamp i kloszy reflektorów.
10. Wypożyczalnia przyczep samochodowych.
11. Myjnia ręczna - pełen zakres usług związanych  z kosmetyką i pielęgnacją aut.
12. Myjnia bezdotykowa.
13. Profesjonalna wymiana, naprawa i sprzedaż szyb.
14. Szeroki wachlarz usług ubezpieczeniowych czołowych firm ubezpieczeniowych.
15. Biuro Usług Prawnych.
16. Obsługa flot samochodowych.

Od 2016 roku firma AKAN to certyfikowany serwis w ramach Perfect Service, który jest połączeniem profesjonalizmu i doświadczenia firmy Inter Cars oraz JC Auto z wieloletnią praktyką właścicieli serwisów i mechaników. Firma AKAN to także prężnie działająca, od kilkunastu lat, instytucja edukacyjna, która współpracuje z Regionalnym Centrum Edukacji Zawodowej w Lubartowie. Zatrudnia i szkoli prawie 25 uczniów w zakresie mechaniki pojazdów samochodowych, i co roku wprowadza na rynek ponad 10 nowych mechaników wykorzystujących zdobytą wiedzę teoretyczną i praktyczną podczas odbywanej w firmie edukacji.